W dniu 05.10 odbyła się debata kandydatów do sejmu z naszego regionu. Niestety, zaproszenia do debaty nie przyjęli obecni posłowie z ramienia PIS, Sławomir Skwarek oraz Krzysztof Głuchowski, którego oświadczenie prezentujemy poniżej.

Szanowni Wyborcy, Szanowne Kandydatki i Kandydaci na posłów, a także wszyscy uczestnicy nadchodzącej debaty wyborczej w Łukowie,

Chciałbym podzielić się z Wami moimi przemyśleniami dotyczącymi udziału w debacie, która miała miejsce 5 października w Łukowskim Domu Kultury. Rozumiem, że niektórzy mogą być zawiedzeni moją decyzją o nieuczestniczeniu w tym wydarzeniu, dlatego pragnę wyjaśnić, dlaczego podjąłem tę trudną decyzję.

Moim głównym powodem była troska o szacunek dla moich wyborców. Nie mogłem zgodzić się na debatę z kandydatem reprezentującym partię, która wykorzystuje hasła takie jak „dosunięcie” czy „oddalenie się”, co nie tylko mnie, ale także wielu innych obywateli zaniepokoiło. Porównałem to do sytuacji, gdyby ktoś obrażał moich bliskich, a ja udawałbym, że to jest w porządku. Organizacja debaty w kręgu osób mających powiązania służbowe również wzbudziła moje wątpliwości co do jej obiektywności i uczciwości.

Jednakże, rozumiem, że istnieje argument za udziałem w debacie – możliwość wymiany poglądów dla dobra Polski i Polaków. Pod pewnymi warunkami, byłbym gotów przystąpić do takiej debaty. Niestety, okazało się to niemożliwe, ponieważ Platforma Obywatelska, a potem Koalicja Obywatelska, ogłaszając się opozycją totalną, odrzucała wszelkie próby dialogu.

W jaki sposób można debatować o przyszłości Polski z kimś, kto przed wysłuchaniem moich argumentów już skreślił moje poglądy? Jak można uczestniczyć w debacie z kandydatami innych partii, którzy akceptują taką sytuację?

Chociaż jestem posłem tej kadencji Sejmu od stosunkowo niedawna, to już zdążyłem zgłosić 20 zapytań, interpelacji i oświadczeń sejmowych, które można znaleźć na stronie sejm.gov.pl. Na moim profilu na Facebooku zamieściłem także wiele fragmentów moich wystąpień z różnych okazji. Jako poseł Zjednoczonej Prawicy, popieram program budowy bezpieczeństwa Polaków we wszystkich jego wymiarach: socjalnym, militarnym, światopoglądowym i gospodarczym. Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do zapoznania się z moimi poglądami i działaniami.

Niezależnie od naszych różnic, życzyłbym wszystkim dobrych i mądrych decyzji wyborczych, które przyniosą korzyść Polsce i Polakom.

Krzysztof Głuchowski
Poseł partii Prawo i Sprawiedliwość
Kandydat do Sejmu RP z listy nr 4, pozycja 8

Debata polityczna odbyła się 5 października w budynku ŁOK w Łukowie. Wydarzenie zostało specjalnie przygotowane i transmitowane dla naszych widzów. W roli prowadzącego wystąpił burmistrz miasta Łuków, Piotr Płudowski.