Na poniedziałkowej konferencji prasowej Piotr Płudowski oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na burmistrza miasta Łuków w nadchodzących wyborach, co było już wcześniej szeroko dyskutowane.

 

Mateusz Popławski, wiceburmistrz Łukowa, ogłosił, że partia Razem Ponad Podziałami oficjalnie popiera Piotra Płudowskiego jako swojego kandydata na stanowisko burmistrza miasta Łukowa.

 

Piotr Płudowski wyraził życzenie kontynuacji owocnej współpracy w trakcie kolejnej kadencji samorządu. Wyraził wdzięczność za lata współpracy z Mateuszem Popławskim, podkreślając jego niezwykłą odpowiedzialność i pomocą w różnych sytuacjach. Przekonał o swoim zaufaniu do współpracownika oraz podkreślił, że dobre rozwiązania nie tracą wartości, lecz mogą być doskonalone. Wyraził nadzieję na kontynuację dobrej współpracy i wprowadzanie udoskonaleń w kolejnej kadencji.

O Mandat będzie ubiegał się również Bartłomiej Bryk, który został oficjalnie wybrany na kandydata na burmistrza z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość, która to zwyciężyła w powiecie, zdobywając większość głosów do sejmu.