W minioną środę na drodze w Zastawiu dwaj mężczyźni pochodzenia Słowackiego w wieku 33 i 38 lat dokonali rozboju oraz napaści na 70-latku z Gminy Stanin. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 15 lat.

Napastnicy zaatakowali starszego mężczyznę, uderzając go i przewracając na ziemię, po czym zabrali jego portfel z ważnymi dokumentami i pieniędzmi. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, miejscowa policja ruszyła na miejsce zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji, udało się zatrzymać podejrzanych już po kilkudziesięciu minutach od popełnienia przestępstwa.

Zobacz również: Potrącenie pieszego i ucieczka z miejsca wypadku.

Policjanci zauważyli opisywany samochód w centrum Stoczka Łukowskiego i podjęli natychmiastowe działania, zatrzymując dwóch podejrzanych mężczyzn ze Słowacji do kontroli drogowej. Mimo tłumaczeń o domniemanej niewinności, znaleziono przy nich ponad 2 000 złotych skradzione z portfela pokrzywdzonego, co potwierdziło ich winę.

Przeczytaj: Śmiertelny wypadek w Starej Hucie

Dodatkowo, kilkaset metrów od miejsca przestępstwa, mundurowi odnaleźli portfel należący do 70-latka, jednak był on już pusty. Podejrzani zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi, gdzie usłyszeli postawione im zarzuty. Teraz czekają na proces sądowy,  gdzie kara wiezienia, może sięgnąć nawet 15 lat pozbawienia wolności.