W sobotę, 19 marca, pływalnia „Delfinek” w Łukowie odbyła się 9. edycja nocnego maratonu pływackiego „Otyliada”. To wydarzenie, które przyciągnęło uwagę pływaków z całego kraju, a także mieszkańców Łukowa, którzy gorąco dopingowali zawodników.

Nocny maraton pływania w Łukowie. Fot. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie

Impreza, zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, była częścią ogólnopolskiego cyklu, który objął aż 36 miast. W Łukowie pojawiło się 25 zawodników, gotowych na przepłynięcia jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 godzin, od godziny 18:00 do 6:00 rano.

Przeczytaj: Kolorowy Jarmark Wielkanocny w Gminie Łuków.

Zwycięzcą tegorocznej „Otyliady” w Łukowie okazał się Cezary Nowicki, który pokonał odległość 31 400 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Adam Płudowski, a na trzecim Marcin Tomasiewicz. Wśród uczestników znalazły się również najmłodsza uczestniczka, Adrianna Krukow, oraz najmłodszy zawodnik, Maciej Gaj. Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki do 14 roku życia przypadło Jagodzie Rój, zaś w tej samej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Jan Płudowski. Barbara Wilczyńska została natomiast najstarszą zawodniczką.

Łącznie wszyscy uczestnicy zawodów przepłynęli  239,65 kilometrów. Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami, pucharami oraz certyfikatami potwierdzającymi ich osiągnięcia. Całe wydarzenie nadzorował sędzia główny, Dobromir Czerkas.