W przyszły wtorek, 20 lutego, rolnicy województwa lubelskiego zaplanowali blokady na drogach. Do tej pory zgłoszono 26 miejsc blokad, obejmujących odcinki dróg ekspresowych, krajowych i wojewódzkich. To może spowodować utrudnienia w ruchu, dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności i uwzględnienie dłuższego czasu podróży.

Rolnicy chcą zwrócić uwagę na problemy związane z polityką rolną UE oraz importem produktów rolnych z Ukrainy. Ich celem jest wywołanie dialogu i wprowadzenie potrzebnych zmian. Apelujemy także o wyrozumiałość wobec ewentualnych utrudnień.

Strajk Rolników w Ulanie materiał wideo. 

Przeczytaj: NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” Ogłasza 30-dniowy Strajk Generalny Rolników na Terenie Całego Kraju.

Na mapie protestów widnieją także polsko-ukraińskie przejścia graniczne w Dorohusku i Medyce. Aktualnie, w Dorohusku na odprawę trzeba czekać ponad 230 godzin, czyli prawie 10 dni, a w Medyce 360 godzin, czyli ponad 2 tygodnie. Sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

Najbliżej Łukowa protesty odbędą się w powiecie radzyńskim w miejscowości Ulan Majorat droga DK63 – DP1218L oraz w miejscowości Borki droga S19, drogi mają być całkowicie nie przejezdne.