Sąd w Łukowie zdecydował o nałożeniu trzymiesięcznego tymczasowego aresztu na 37-letniego mężczyznę, u którego znaleziono dużą ilość narkotyków. Policja zabezpieczyła substancje psychotropowe i środki odurzające, sugerujące działalność przemytniczą. To krok w walce z handlem narkotykami i ochronie społeczności. Więcej informacji nt wiadomości z Łukowa poniżej w treści artykułu. 

W najnowszej operacji mającej na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, łukowscy kryminalni szybko podjęli działania wobec mieszkańca miasta, w którym istniały podejrzenia związane z posiadaniem narkotyków. 37-letni mężczyzna, zatrzymany w bieżącym tygodniu, stanowczo twierdził przed funkcjonariuszami, że nie ma żadnego związku z nielegalnymi substancjami. Jednak kryminalni w jego samochodzie i mieszkaniu znaleźli woreczki, w których była marihuana i amfetamina.

Zabezpieczone substancje i areszt tymczasowy.

Z dużą ilością zabezpieczonych substancji psychotropowych i środków odurzających, można byłoby stworzyć znaczną liczbę porcji dilerskich amfetaminy i marihuany. 37-letni mężczyzna już stanął przed prokuratorem, gdzie usłyszał zarzuty związane z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za te czyny grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd, po rozpatrzeniu wniosków Policji i Prokuratury, postanowił wprowadzić wobec mężczyzny środek zapobiegawczy. Przynajmniej przez kolejne trzy miesiące 37-latek zostanie przetransportowany do aresztu tymczasowego. Teraz organy ścigania prowadzące postępowanie będą skoncentrowane na wyjaśnieniu źródła narkotyków oraz na identyfikacji docelowej grupy odbiorców.