W dniu 28.09 w godzinach 18-19 na rondzie przy ul. Al. Kaczorowskiego doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód marki Mazda.

Na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze z łukowskiej drogówki dokładnie przeanalizowali sytuację. Stwierdzili, że kierowca Mazdy, wjeżdżając na rondo, nie wykazał należytej ostrożności i nie udzielił pierwszeństwa rowerzyście, który poruszał się po rondzie. To zaniechanie miało poważne konsekwencje, prowadząc do kolizji między pojazdem a rowerzystą.

Dochodzenie policji i zbadanie okoliczności wypadku.

Prowadzący postępowanie dokładnie przyglądali się wszystkim okolicznościom tego zdarzenia. Skorzystali również z zapisów kamer miejskiego monitoringu, które zarejestrowały moment wypadku. Dzięki tym nagraniom uzyskali dodatkowe informacje na temat przebiegu zdarzenia oraz ewentualnych błędów popełnionych przez uczestników ruchu drogowego.

Celem dochodzenia było ustalenie pełnej odpowiedzialności za to zdarzenie oraz zabezpieczenie dowodów, które mogły być użyte w ewentualnym postępowaniu sądowym. Wszystko to miało na celu zapewnienie sprawiedliwości i bezpieczeństwa na drogach, promując jednocześnie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i odpowiedzialne zachowanie kierowców oraz rowerzystów.