18 stycznia br. strażacy z Łukowa i strażacy z OSP w powiecie Łukowskim uczestniczyli w miejscowości Łuków oraz Biardy w gminie Łuków w szkoleniu z technik jazdy.

Członkowie KP PSP Łuków oraz jednostek OSP z obszaru powiatu łukowskiego, którzy niedawno wzbogacili swój sprzęt o nowe samochody gaśnicze marki Volvo, brali udział w intensywnych zajęciach mających na celu doskonalenie umiejętności związanych z obsługą tych nowoczesnych pojazdów.

Instruktorzy z Volvo Trucks – Polska prowadzili szkolenia dla strażaków z powiatu Łukowskiego.

Wartość szkolenia podniosła obecność doświadczonych specjalistów z Volvo Trucks – Polska, którzy pełnili rolę instruktorów. Podczas szkolenia strażacy nie tylko doskonalili praktyczne umiejętności jazdy, ale również poszerzali swoją wiedzę teoretyczną. Instruktorzy z Volvo Trucks nie tylko omówili zasady jazdy, ale także przedstawili szczegóły budowy samochodów ciężarowych i autobusów marki Volvo.

Zdobywanie Wiedzy o Silnikach Elektrycznych

Ciekawym aspektem szkolenia było przekazanie informacji z obszaru silników elektrycznych, które napędzają nowoczesne pojazdy tej renomowanej marki. To ważne uzupełnienie w kontekście zmian w motoryzacji, gdzie ekologiczne rozwiązania stają się coraz bardziej istotne.

Nie można pominąć wdzięczności wobec Firmy Handlowo-Usługowej TAMEX Jakuba Kożuchowskiego, która udostępniła wyrobisko, stwarzając idealne warunki do przeprowadzenia praktycznej części szkolenia. Dzięki tej współpracy strażacy mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności w realistycznych warunkach.

Aktywność Jednostek OSP podczas szkolenia

W szkoleniu wzięły udział różne jednostki OSP z powiatu łukowskiego, prezentując zaangażowanie i szeroki zasięg aktywności strażackiej. JRG Łuków, OSP KSRG Ksawerynów, OSP KSRG Stanin, OSP KSRG Fiukówka, OSP Dąbie oraz OSP Tuchowicz reprezentowały różnorodność działań podejmowanych na terenie powiatu łukowskiego.

Wnioski płynące z tego szkolenia nie tylko przyczynią się do podniesienia kwalifikacji strażaków, ale także wpłyną pozytywnie na efektywność działań ratowniczych. Współpraca z ekspertami z Volvo Trucks oraz wsparcie ze strony lokalnych przedsiębiorców dowodzą, że szkolenia tego rodzaju są kluczowe dla doskonalenia służb ratowniczych.