W niedziele mieszkańcy Gminy Łuków mieli okazję uczestniczyć w Jarmarku Wielkanocnym, który zgromadził liczne stoiska z tradycyjnymi przysmakami i rękodziełem. Stoiska, rozlokowane na placu Solidarności i Wolności, przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz sołectwa, przyciągały tłumy kupujących poszukujących wielkanocnych smakołyków i dekoracji.

Coroczny Jarmark Wielkanocny w Łukowie. Fot. Miasto Łuków.

W bogatej ofercie nie zabrakło wielkanocnych babek, aromatycznych mazurków, chrupiącego wiejskiego chleba oraz uroczych stroików na świąteczne stoły. Nie mogło także zabraknąć pisanek, które były zdobione różnorodnymi technikami, wpisując się w tradycję wielkanocną.

Przeczytaj: Darmowe usuwanie azbestu na terenie gminy Łuków.

Jarmark nie tylko kusił smakołykami, lecz także zapewniał rozrywkę dla wszystkich obecnych. Urocze widowisko przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca Gminy Łuków „Jata” wypełniło atmosferę radości i świątecznego nastroju. Nie brakowało również chwil dzielenia się jajkiem, a dla miłośników tradycyjnych smaków przygotowano wyjątkowy świąteczny biały barszcz, starannie przygotowany przez panie z Dminina.

Zobacz także: Obywatele Słowacji dokonali rozboju na 70-latku z Gminy Stanin.

Jarmark był również okazją do wzięcia udziału w konkursie „Kolorowa Wielkanoc”, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie. W kategorii „Kurczaczek Wielkanocny” nagrodzeni zostali: Małgorzata Rosa, Maja Skrzyszewska, Alicja Zabłocka oraz Dawid Kacprzak. Natomiast w kategorii „Stroik Wielkanocny” swoje zasłużone wyróżnienia odebrali: Piotr Skrzyszewski, Joanna Rosa, Lena Samujlicz oraz Anna Sosnowska. Wśród laureatów kategorii „Palma Wielkanocna” znaleźli się: Lena Przeździak, Adam Sosnowski, Maja Kurowska oraz Julia Świderska.